Задай въпрос тук
Иван Атанасов Иван Атанасов Потребител

Предизвестие по време на болничен



Мога ли да подам предизвестие за прекратяване на трудовото правоотношение заедно с болничен лист? И ако отговорът е да, какво е правното основание за това, че мога да подам това предизвестие в този момент и болничния ми не удължава срокът на предизвестието? Благодаря Ви!


Отговори

  • Здравейте,

    Не са налице пречки да подадете предизвестие за прекратяване на трудовото си правоотношение, след което да представите на работодателя болничен лист. От момента на получаване на предизвестието за прекратяване от получателя срокът по него започва да тече. Този срок е непрекъсваем. Кодексът на труда не предвижда възможност включеният в предизвестието срок да подлежи на удължаване, спиране или прекъсване и същият продължава да тече дори когато работникът или служителят ползва някакъв вид законоустановен отпуск (платен, неплатен или за временна неработоспособност).

    Правно основание: чл. 326 и сл. КТ, чл. 72 ЗЗД

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->