Задай въпрос тук
ИВАНА ПЕЙКОВА ИВАНА ПЕЙКОВА Нова звезда Счетоводител

Обезщетение при ранно пенсиониране







14 May 2018 11:14

ИВАНА ПЕЙКОВА (Потребител)



Здравейте, наш служител желае да се пенсионира като се възползва от правото за пенсиониране една година преди датата. Желае също да бъде прекратен трудовият договор. И в този случай ли му се дължи това обезщетение?


Отговори

  • Здравейте,

    Предполагам че говорите за обезщетението по чл. 222 ал. 3 от КТ.
    Ако предположението ми е правилно, то отговорът е да, има право на това обезщетение.
    Това право е по сила на ал. 4 от същия член, която влезе в сила от 01.01.2016 година.

    Поздрави,
    Димитър Пашов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->