Невена Димитрова Невена Димитрова Потребител

Отпуск за отглеждане на малко дете



Здравейте. В момента съм втора година отпуск по майчинство. От няколко месеца живея в чужбина. Детето ми ще започне да посещава детска градина октомври месец. Майчинството ми изтича февруари месец 2019 г. Как трябва да си прекъсна майчинството и да напусна работа в България, за да започна да си търся нова тук? И ако работодателят ми в БГ се съгласи да е по взаимно съгласие,платеният ми годишен отпуск,натрупан по време на майчинството, губи ли се или трябва да ми бъде платен? Съжалявам,ако не съм формулирала правилно въпросите си, но сама не знам кое как защо. .. Благодаря предварително


Отговори

  • Здравейте,

    Има много начини за прекратяване на трудовото правоотношение. Предполагам най-благоприятният и за двете страни е "по взаимно съгласие"
    Въпреки това, независимо от начина на прекратяване на трудовото Ви правоотношение, при всички положения работодателят Ви дължи обезщетение за неизползван платен годишен отпуск.

    За справка: чл. 224 от КТ

    Поздрави,
    Димитър Пашов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->