Задай въпрос тук
Станислава  Ставрева Станислава Ставрева Потребител

Облагане доход на физическо лице в Европейски съюз



Здравейте,

Българска фирма закупува от физическо лице /румънски гражданин/ акции с емитент румънско дружество. Следва ли да се удържи авансов данък при изплащането на сумата от страна на фирмата ? Подава ли се декларация по чл. 55, ал. 1 от ЗДДФЛ и Справка по чл. 73 ?



Ставрева


Отговори

  • Здравейте,

    От написаното във въпроса става ясно, че доходът не е с източник България и следователно не трябва да се удържи данък при изплащането на дохода на физическото лице. Нямате ангажимент за подаване на декларация по чл.55,ал.1 от ЗДДФЛ и справка по чл.73, защото нямаме удържане на данък и доходът не е с източник България.

    За справка: чл.8,ал.8 ЗДДФЛ и чл.37 ЗДДФЛ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Стоичкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДФЛ

-->