Задай въпрос тук
Никол Николаева Никол Николаева Потребител

Граждански Договор



Здравейте! Предстои ми да подпиша граждански договор с аутсорсинг фирма, ще работя от дома си. Те няма да поемат осигуровките ми и ще се наложи аз да си ги плащам. Моето питане е - Трябва ли да се регистрирам като самоосигуряващо се лице или мога просто да си ги внасям по easypay, банков път, и т.н., без да имам проблеми? Знам, че въпроса ми е доста некомпетентно зададен, извинявай се за което, но никога не съм работила на ГД и не знам как стоят нещата.


Отговори

  • Здравейте,

    Съгласно Кодекса за социално осигуряване чл.4 ал.3 задължително осигурени за инвалидност подари общо заболяване за старост и смърт са лицата, които полагат труд без трудово правоотношение и получават месечно възнаграждение, равно или над една минимална работна заплата, след намаляването му с разходите за дейността, ако не са осигурени на друго основание през съответния месец. Възложителят може да не удържа осигуровки и данък, в случай че сте предоставили декларация, че сте самоосигуряващо лице. Ако не предоставите такава декларация, възложителя няма да има основание да не удържа данък и осигуровки.

    Поздрави,
    Виктория Йотова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗЗО

-->