Задай въпрос тук
Вера Семерджиева Вера Семерджиева Потребител

Уволнение по чл.328



Здравейте искам да ви попитам, по новите условия за съкращение по чл.328 ако ме съкратят и се запиша на борсата какво обещетение ще полуавам? 150 лв. за 2 месеца или 60% от заплатата за 8 месеца


Отговори

  • Здравейте,

    Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването.

    При прекратяване на трудовото правоотношение на някое от основанията чл. 328 от КТ се дължи обезщетение за безработица в размер на 60% от размера на среднодневното възнаграждение или среднодневния осигурителен доход за последните 24 месеца.

    Срокът на изплащане на обезщетението за безработица се определя в зависимост от годините осигурителен стаж с осигуряване за безработица.

    За справка: чл. 54а и сл. от КСО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->