Задай въпрос тук
Милена  Николова Милена Николова Потребител

Съкращение по чл. 328 ал. 1 т. 5



Здравейте,



Съкратена съм по чл. 328 ал. 1 т. 5 от КТ. Ще имам право на обезщетение за безработица?


Отговори

  • Здравейте,

    Основанието на уволнението не е пречка да получавате обезщетение за безработица. От основанието за прекратяване на трудовото правоотношение зависи срока за изплащане и размера на обезщетението за безработица.

    Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването.

    За да получавате обезщетение трябва да се регистрирате в рамките на 7-дневен срок от момента на прекратяване на трудовото правоотношение.

    За справка: чл. 54а и сл. от КСО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->