Задай въпрос тук
Plamen Ivanov Plamen Ivanov Потребител

Заповед за прекратяване на ТД по време на болничен



Здравейте!

Имам предизвестие по чл.328 ал.1 т.2, което изтича на 30.03. В момента съм в болничен до 5 април.

Може ли да ми бъде връчена заповед за прекратяване на ТД по време на болничния? Шефа ми държи да я връчи на 30.03, не иска да изчака до 05.04. Длъжен ли е да ме изчака до 5-ти или аз съм длъжен да я подпиша на 30.03 тази заповед?



Отговори

  • Здравейте,

    работодателят може да ви връчи заповед за прекратяване на трудовия договор по време на болничния само с разрешение на инспекцията по труда, в противен случай той трябва да изчака докато се върнете.

    За справка чл.333 ал.1 т.4

    Моля, имайте предвид, че това е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Виктория Петкова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->