Задай въпрос тук
Sonya Yaneva Sonya Yaneva Потребител

Обещетение при съкращение



Здравейте, някъде прочетох че за да се взиме обещетение при съкращение (60 % от брутото)работникът трябва да е осигуряван 2 месеца на последната му работа.Аз напуснах работа по взаимно съгласие и след това започнах друга веднага, без прекъсване за 1м и 28 д. и ме освободиха по чл. 325 ал.1 т.4. Общият ми трудов стаж е 03г.11м 18д. Ще мога ли да взема обещетение 60 % от брутното ми възнаграждение?


Отговори

  • Здравейте,

    Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването.

    За справка: чл. 54а от КСО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Анелия Батлева
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с ДОПК

-->