Задай въпрос тук
   Потребител

Фактуриране на нощувки от нерегистрирано по ДДС ЮЛ /ЕООД/



Здравейте!

1.Какъв документ трябва да издаде ЕООД, което не е регистрирано по ДДС за предоставени нощувки в къща за гости? Трябва ли да начислява ДДС от 9%?

2.Има ли особенности, ако плаща комисионна на Booking?


Отговори

  • Съгласно чл.113, ал. 1 от ЗДДС всички лица, извършващи доставка на стока или услуга, са задължени да издават за доставките си фактура. Когато те не са регистрирани по ЗДДС, документът, който издават, следва да съдържа реквизитите, определени в чл. 7, ал. 1 от ЗСч. В съответствие с чл.113, ал. 3, т. 1 от ЗДДС те може да не издават фактура, когато получатели на доставките им са данъчно незадължени физически лица. В такъв случай те документират доставките си с документ, който не е такъв по смисъла на ЗСч, но съдържа необходимите данни относно доставчика и получателя на услугата, броя на нощувките, тяхната единична и обща цена и размера на дължимия за тях туристически данък.
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->