Задай въпрос тук
Maria Todorova Maria Todorova Счетоводство счетоводител

Издаване на протокол по чл. 117 за фактура от САЩ



Здравейте,
ЕООД сме, регистрирано по ДДС, с дейност в компютърни услуги. Закупихме домейн от фирма в САЩ, без VAT номер и без начислено ДДС. Издаваме ли Протокол по чл. 117 и къде следва да го отразим в дневниците?



Отговори

  • Здравейте,

    при така описаните обстоятелства следва да издадете протокол, тъй като доставчикът е данъчно задължено лице, което не е установено на територията на страната. По отношение на 2-рия въпрос, протоколът следва да влезе и в дневник покупки и в дневник продажби, като в първия ще включите размера на данъчната основа в колона 10 и с размера на самоначисленото ДДС в колона 11, докато в дневник продажби ще влязат в колона 14 и колона 15.

    За справка:
    - чл 117, ал. 1 от ЗДДС;
    - чл. 82, ал. 3 от ЗДДС;

    Поздрави,
    Иван Георгиев
    • 09 Mar 2018 12:02
    • (Потребител)
    • 0
    Здравейте г-н Георгиев,
    при покупка на домейн който след това не е фактуриран как се процедира?
    Понеже Американците водещо им е явно плащането и на другите документи не обръщат внимание.
    Благодаря предварително !
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->