Задай въпрос тук
Venetka Kirilova Venetka Kirilova Потребител

неплатени МДТ и ГДД



Здравейте, имаме неплатени за 2017 г задължения за данък сгради и ТБО. Счетоводно ги начислявам като задължение към 31.12.2017 г. Следва ли със стойността им да преобразувам в посока увеличения на финансовия резултат в ГДД?


Отговори

  • Здравейте г-жо Кирилова,

    Тези разходи за данък сгради и ТБО, в случай че точно сте си ги начислили, а не сте ги провизирали, са признати за данъчни цели през периода, за който се отнасят, без значение дали сте ги платили.

    Трябва да имате предвид обаче, че съгласно чл.26, т.6 от ЗКПО, лихвите по тези задължения няма да бъдат признати за данъчни цели.

    Поздрави,
    Величка Павлова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->