Мария Трифонова Мария Трифонова Потребител

Данъчно облекчение за дарение на физическо лице за оперативно лечение



Какви данъчни облекчения ще получи фирма, ако направи парично дарение на физичеко лице с увреждания, за неговото оперативно лечение?

Касае се заплащане на имплант на стойност 4 600 лв.



Отговори

  • Здравейте,

    облекчението, от което ще се възползвате е, че вашите разходите за дарения ще бъдат признати за данъчни цели в общ размер до 10% печалбата на дружеството, т.е. ако за календарната година имате печалба, която е по- голяма от 46 000 лв., то тези 4 600 лв. ще бъдат признат разход за фирмата и няма да бъдат обложени с корпоративен данък.

    За справка: чл. 31 то ЗКПО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО

-->