Ирина Петрова Ирина Петрова Потребител

Регистрация по ДДС на обучаваща организация



Нерегистрирано по ДДС ЕООД е доставчик на обучения по ключови компетентности и е регистрирано като такъв доставчик в списък на Агенцията по заетостта. Сделката е освободена съгласно ЗДДС - чл.41, т.1 (а). Основания за друг вид регистрация по ЗДДС към момента не съществуват.


Следва ли да се регистрира по чл. 96 (1) при достигане на оборот от 50 000 лева, реализиран от тези доставки? Формират ли облагаем оборот освободените сделки?


Благодаря ви предварително!



Отговори

  • Здравейте,

    Не, няма да се формира облагаем оборот за задължителна регистрация по чл. 96, ал. 1 от ЗДДС. Следователно не следва да се регистрирате на това основание. Възможно е обаче да Ви възникне основание за регистрация по чл. 97а или чл. 99 от ЗДДС, за което е нужно да следите.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->