Задай въпрос тук
Диана Велчева Диана Велчева Потребител

Болничен лист преди освобождаване от работа по взаймно съгласие



Работодателя ме изнуди да си попълня молба за напускане предварително по взаимно съгласие. Той ме освобождава от дата 26.2.18г. Аз излизам болничен на 25.02.18г. От кога трябва да ме освободи и важи ли болничният лист, който е за 14 дни?



Отговори

  • Здравейте,

    Вашият работодател има задължение да подаде болничния лист в НОИ. Ще получите парично обезщетение за срока на неработоспособността, но за не повече от 30 дни след прекратяване на трудовото Ви правоотношение.

    Трудовият Ви договор ще бъде прекратен от датата, на която сте се договорил с Вашия работодател.

    За повече информация: чл. 42 от КСО.

    Поздрави,
    Вера Русинова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата