Задай въпрос тук
Еми  Хаджийска Еми Хаджийска читалище счетоводител

Услуга от ЮЛНЦ нерегистрирано по ЗДДС към фирма от ЕС



Възниква ли задължение за регистрация по ДДС при Договор за наем на рекламна площ на стадион между ЮЛНЦ неретистрирано по ЗДДС и фирма от ЕС?



Отговори

  • Здравейте,

    От зададеният въпрос не става ястно дали вие предоставяте или получавате услугата. Ако вие сте получател на услугата, то е важно да се определи мястото на изпълнение на услугата. Понеже предоставените рекламни площи са на стационарен обект (стадион) се счита, че мястото на изпълнение на услугата се намира там, където се намира обекта. Следователно фирмата, която ви предоставя услугата трябва да Ви издаде фактура с начислено ДДС от държавта членака в която се намира обекта.
    Ако вие сте доставчик на услугата, но мястото на изпълнение на услугата ще бъде в България, поради същата причина изтъкната по-горе. В такъв случай няма да се наложи да се регистрирате задължително по ЗДДС.
    За справка чл. 21 и чл. 97а от ЗДДС.

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->