Задай въпрос тук
Mishel Mishel Потребител

Сол - обещетение за безработица



Здравейте за 2017г. СОЛ без личен труд се е осигурявал на 460лв.-плаща всеки месец 139.38лв..През 2018г. Фирмата спира дейноста си.Въпросът ми е СОЛ може ли да се регистрира на борсата за да получава обещетение за безработица?


Отговори

  • Здравейте,

    Право на парично обезщетение за безработица имат лицата, за които са внесени или дължими осигурителни вноски във фонд "Безработица" най-малко 12 месеца през последните 18 месеца преди прекратяване на осигуряването.
    За да получавате обезщетение трябва да се регистрирате като безработни в Агенцията по заетостта в срок 7 работни дни от датата на прекратяване на осигуряването; не сте придобили право на пенсия за осигурителен стаж и възраст в Република България или пенсия за старост в друга държава; не упражнявате трудова дейност, за която да подлежите на задължително осигуряване.

    За справка: чл. 54а от КСО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда