Задай въпрос тук
Ивелина Стафунска Ивелина Стафунска Асистент човешки ресурси

Прекъсване на борса



Здравейте,

въпроса ми е следния - лице излиза на борса за 8месеца, от тях ползва 2 месеца и започва работа. Рабори 1год. и 4мес. и го освобождаваме от работа. Има ли право да ползва остатъка от 6 мес. борса и при какви условия - старите или нови?


Отговори

  • Здавейте,

    Ако по време на получаване на паричното обезщетение лицето започне трудова дейност, която бъде преустановена след по-малко от 12 месеца, изплащането на паричното обезщетение се възстановява за оставащия към датата на прекратяването период, ако регистрацията на лицето в Агенцията по заетостта е направена в срок 7 работни дни от прекратяване на трудовата дейност.

    Във вашият случай лицето ще има право на обезщетение за безработица в минималния размер за срок 4 месеца.

    За справка: чл. 54д, ал. 5; чл. 54б, ал. 4 от КСО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->