Зорница Николаева Зорница Николаева Потребител

Фактура за продажба за стар период



Здравейте!

Пропуснали сме да издадем фактури за продажби за м.11 и м.12.2016 г.Пропускът е установен сега-м.01.2018.При издаване на фактурите сега в м.01.2018 имаме ли право да начислим ддс след като става въпрос за стар период?Ако ги включим сега в дневник продажби, какви ще са глобите по ЗДДС. Предполагам, че попадаме в чл. 182.Трябва ли да уведомим НАП за това?


Отговори

  • Здравейте, г-жо Николаева,
    не само имате право, но сте длъжни да издадете фактури за извършени продажби, които да включите в дневник за продажби за текущия месец. Санкцията, както предполагате е по чл. 182 от ЗДДС (в размер на определения в по-малък размер данък, но не по-малко от 1000 лв., ако издадете и отразите фактурите в следващия месец, санкцията е в размер на 25 на сто от определения в по-малък размер данък, но не по-малко от 250 лв).
    Не е необходимо да уведомявате НАП за този пропуск.


    Поздрави,
    Доника Маринова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->