Задай въпрос тук
Diana Dimitrova Diana Dimitrova Praktiker ръководител човешки ресурси

Прекратяване на ТД с работещ пенсионер



Имаме дългогодишен служител, който е придобил правото си на пенсиониране на 22.08.2017. Същият е освободен на 22.08.2017 по чл.327, ал.1, т.12 от КТ, като работодателят е изплатил обезщетението за придобито право на пенсия. На 23.08.2017 със същият служител е сключен нов трудов договор по чл. 67, ал.1, т.1 от КТ. По какъв начин може да бъде освободен служителят? Ако го освободим по чл. 328, т.10 ще трябва ли да му се изплати отново обезщетение?



Отговори

  • Здравейте,

    обезщетението за придобито право на пенсия може да се изплаща само веднъж и няма как да му бъде изплатено два пъти.

    За справка: чл. 222, ал. 3 от КТ

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->