Задай въпрос тук
Stefana Veselinova Stefana Veselinova счетоводител

Трудов договор по чл. 114



Относно трудов договор по чл. 114 от КТ, до 5 дни или 40 часа месечно.

Всеки месец ли се прекратява и на следващият отново се подава уведомление, или може еднократно да се подаде уведомление този месец и след няколко месеца да се прекрати?
И използва ли се още този член от КТ през 2018 г., освен за еднодневни договори?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    Аз лично имам такъв трудов договор по реда на чл.114 от КТ.

    Необходимо е да се подаде уведомление до 3 дни след сключването на трудовия договор, и съответно да бъде подадено уведомление за прекратяване чак когато някоя от страните по трудовия договор изяви желание по законния ред.

    Т.е. не е необходимо да се подава уведомление за назначаване и прекратяване всеки месец. Също така през 2018г. няма промени във връзка с чл.114 от Кодекс на труда.



    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Даниъл Славчев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->