Задай въпрос тук
Georgi Gelev Georgi Gelev rabotnik

Заплащане на извънреден труд



Как се заплаща извънреден труд и извънреден труд по време на празник? За декември 2017 имах 18 работни дни, като всички, но работих извънредно на 26 и 27.



Отговори

  • Здравейте,

    ако работите при сумирано изчисляване на работното време, то възнаграждението за положеният от вас труд трябва да бъде увеличено с не по- малко от 50 на сто. Ако не сте работите при сумирано изчисляване на работното време, то увеличението трябва да бъде 100 на сто - за работа през дните на официалните празници.

    За справка: чл. 262 от Кодекса на труда

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата