Задай въпрос тук
Христина Александрова Христина Александрова веда АКАУНТИНГ ООД Потребител

Напускане на работа.



Здравейте!

Работя от 5 месеца в една фирма, по трудов договор съм на изпитателен срок 6 месеца.

Искам да напусна работа, но трябва да уведомя работодателят си 3 месеца по-рано или да платя неустойка.

Бих искала да попитам по-кой член от КТ мога да напусна без да плащам неустойка, и без да спазя срока от 3 месеца?



Отговори

  • Здравейте !

    Ако отправите предложение до работодателя за прекратяване на трудовия договор по взаимно съгласие на основание чл.325, ал.1, т.1 от КТ и ако вашия работодател се съгласи, то в този случай договорът може да бъде прекратен веднага, без да се спазва 3 месечно предизвестие и без да се плаща неустойка за неспазено предизвестие.

    Анелия Петрова
  • Благодаря!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->