Задай въпрос тук
Веселин Христов Веселин Христов безработен

ВОД



За Много Години!
Имам следния случай и моля за съвет, ако е възможно:

Фирма, регистрирана в България, без ДДС регистрация, иска да извърши услуга на фирма, регистрирана в Германия по ДДС. Пратката е нещо като брошури и ще се разпрати директно на предназначените получатели по адрес, а не на германската фирма платец. Издава се фактура от българската фирма, която като няма регистрация по ДДС не може да ползва нулевата ставка на данъка. Няма ДДС номер, значи фактурата е невалидна за германската фирма.

Ако обаче се регистрира по ДДС  има ли начин германската фирма да избегне самоначисляването на ДДС? Ако българската фирма не се регистрира по ДДС има ли някакъв начин да се осъществи сделката, като по възможност отново германската фирма да не самоначислява ДДС?

Благодаря ВИ!



Отговори

  • Здравейте,

    Ако извършвате услуга на фирма установена в друга държава членка, то вие подлежите на задължителна регистрация, като заявлението за регистрация трябва да бъде подадено 7 дни преди данъчното събитие (услугата).

    За справка: чл. 97а от ЗДДС

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->