Задай въпрос тук
   Потребител

ДДС при внос на детски стоки от Англия



Регистрирана фирма по ДДС прави общи поръчки от Sports direct Англия. Как трябва да се отрази в дневниците за покупка и продажба детската стока, която в Англия е освободена от ДДС. Трябва ли в България да се плати ДДС за нея? Какви счетоводни орерации трябва да се направят при покупката и продажбата на стоката?


Отговори

  • Здравейте,

    Ако придобивате стоката от регистрирано по ДДС лице (приемам, че Sports direct са регистрирани) и съответно същите пристигат на територията на България, тогава осъществявате ВОП и тъй като доставката на тези стоки в България не е освободена сте длъжни да начислите ДДС в размер на 20%. Начисляването става с издаването на Протокол по чл. 117 от ЗДДС като протоколът се отразява в дневника за покупки и продажби.

    Поздрави,
    Методи Христов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->