Задай въпрос тук
Лариса Цветкова Лариса Цветкова Потребител

Платен отпуск след болнични



След отпуск по болест/6-7 месеца/ има ли някакъв задължителен период работа, за да мога да си взема платения отпуск и колко е той? Благодаря!


Отговори

  • Здравейте.По време на временната неработоспособност Вие сте в отпуск, който е различен от платения годишен отпуск. Можете да го поискате от работодателя, въпрос е дали той ще Ви разреши ползването му!

    kazimirc4
  • Здравейте,

    На основание чл.325 от КТ за трудов стаж се признава и времето без работника да е работил, когато е ползвал платени отпуски независимо от тяхното основание и начина на заплащането им (болнични). Платения годишен отпуск не може да е по-малко от 20 работни дни за една календарна година, което ще рече че за вашите 6-7 месеца в болнични ще получите 10-12 дни платен отпуск. Отпуска може да се ползва наведнъж или на части, като ползването му от работника става с писменото разрешение от работодателя.

    Поздрави,
    Николай Иванов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда

-->