Задай въпрос тук
Румяна  Петкова Румяна Петкова Асистент мениджър

Прекратяване на срочен трудов договор по време на майчинство



Здравейте,

Бих искала да попитам дали може да се прекрати срочен трудов договор по време на майчинство, от страна на работодателя. Назначена съм по основание 68, ал. 1, т. 1 от Кодекса на труда, във връзка с чл. 68, ал. 4 от КТ?

Благодаря предварително!


Отговори

  • Здравейте !

    При прекратяване на срочен трудов договор поради изтичане на неговия срок вие не попадате под закрилата на закона предвидена в чл.333 от Кодекса на труда, въпреки че сте майка на дете до 3 годишна възраст.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->