Румяна Денева Румяна Денева Потребител

Право на борса при съкращение



Здравейте,

Въпрасът ми е свързан с това дали имам право на обезщетение от НОИ?

И сега да разясня...днес ми прекратяват трудовия договор 11.12.2017 не по взаимно съгласие до колкото ме информираха па телефона.Работих за фирмата 7 месеца ,но миналата година съм използвала борса.От януари до април 4месеца.Преди да я използам бях в Англия 3 месеца а хреди тжва имам близо 3 години и няколко месеца стаж .Въпроса ми е сега дали имам отново право на обезщетение ?Последния ми договор беше прекратен поради изтичане срока му а този поради искане на работодателя

Б

Агодаря хпедваително ако получа някакъв отговор


Отговори

  • Здравейте,

    след като не са изтекли три години от предходно упражняване на правото на обезщетение за безработица ще получавате минималния размер на обезщетението за срок 4 месеца.

    За справка: чл. 54б, ал. 4 от КСО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->