Задай въпрос тук
Светлана  Димитрова Светлана Димитрова Потребител

Обедна почивка



Законосъобразно ли е служител, който работи на 8 часа дневно да работи от 08.30 до 19ч. с обедна почивка от два часа и 30мин? И изобщо допустимо ли е обедната почивка да е повече от 60мин? Благодаря Ви!


Отговори

  • Здравейте,

    Според Кодекса на труда работодателят е длъжен да осигури на работника или служителя почивка за хранене, която не може да бъде по-малко от 30 минути, като няма изискване до каква продължинест трябва да бъде, стига да бъде спазена междудневната почивка, която не може да бъде по-малко от 12 часа.

    За справка: чл. 151-152 от Кодекса на труда

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • Благодаря Ви за отговора!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата