Задай въпрос тук
Цветелина Цветанова Цветелина Цветанова счетоводител

Изплащане на обезщетение при неползван отпуск



Здравейте, колеги! Задължително ли обезщетенията по чл. 224 и чл. 222 от КСО да се изплащат по банков път или може и по касов? В кой нормативен акт е упоменато?


Отговори

  • Здравейте !

    Обезщетенията по чл.222 и 224 от Кодекса на труда могат да се изплащат както по банков път, така и в брой. Когато изплащането е в брой трябва да има подпис на работника във ведомостта за заплати, за това, че той е получил полагащото му се обезщетение.

    Анелия Петрова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи с КСО