Задай въпрос тук
radoslav makarski radoslav makarski s4etovoditel

Осчетоводяване на картина



Здравейте! Как би следвало да се осчетоводи разход за картина, коята ще стои в офиса на стойност около 3000 лв ?


Отговори

  • Здравейте,

    Покупката на Картината, следва да се отчете по сметка 209 Други дълготрайни материални активи, но не следва да се амортизира.

    Важен момент е също, какво лице е продавачът т.е. ако придобивате картината от ФЛ за Вас има задължение, съгласно чл. 73 от ЗДДФЛ, да представите Справка за изплатените суми на физически лица за годината в срок до 30 април на следващата година.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Т. Тодоров
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата