Задай въпрос тук
Антония Цветанова Антония Цветанова Потребител

ВОП



Здравейте,



НПО (нерегистрирано по ддс) от страна членка на ЕС плаща пари на българска фирма,като спонсорство за организиране на събитие на територията на България.Начислява ли българската фирма ддс и пуска ли VIES декларация?


Отговори

  • Здравейте,

    От предоставената информация, мнението ми е, че щом вашето дружество организира събитие на територията на България то тогава това е доставка на услуга с място на изпълнение на територията на страната /за справка чл. 21, ал. 4, т. 3 от ЗДДС/.
    Щом мястото на изпълнение е в България тази доставка е облагаема със стандартната ставка от 20%.
    Декларира се като обикновена продажба.


    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС