Задай въпрос тук
Петя Жекова Петя Жекова Потребител

разход за самолетен билет



Здравейте, имаме издаден протокол за закупен еднопосочен самолетен билет по маршрут София-Варна. Въпросът ми е, за да признаем разхода ще ни е необходима ли бордната карта след като транспорта е в страната?


Отговори

  • Здравейте,

    Според Закона за корпоративното подоходно облагане, за да бъде документално обоснован разхода, налице трябва да бъдат първичен счетоводен документ (протокол) и бордна карта без значение до къде е транспорта.

    За справка: чл. 10, ал. 5 от ЗКПО

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗКПО