Веселина Ганева Веселина Ганева Потребител

Основание за неначисляване на ДДС



Здравейте,


На основание на кой чл. от ЗДДС не начисляваме ДДС в следният случай: Фирма която е осъдена дължи съдебна такса и адвокатско възнаграждение?



Отговори

  • Здравейте,

    Ако правилно схващам въпроса, Вие сте заслужилият победител в съдебния спор и Ви притеснява получаването на пари (възстановени такси и хонорари) без издаването на фактура. В случая това парично плащане е извън обхвата на ЗДДС, тъй като изобщо липсва доставка на било то стока или услуга от Вас към победения. С други думи няма доставка, следователно няма начисляване на ДДС, следователно няма издаване на фактура. Можете да се позовете на принципните постановки от чл. 2 и чл. 12 от ЗДДС.

    Поздрави,
    Пламен Донев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->