Задай въпрос тук
   Потребител

ВОП



Българско дружество (не сме автокъща), регистрирано по ДДС закупува с цел продажба 2 леки коли (нова и не нова) от автокъща в Германия. Издадените фактури са без ДДС. Колите веднага се продават на френска фирма регистрирана по ДДС (не са автокъща). Колите не са вкарани в България.

Това ВОП ли е и трябва ли да се начисли ДДС с протокол?
Продажба на колите ВОД ли е или услуга с място на изпълнение на територия на държава - членка?



Отговори

  • Здравейте,

    от така зададената ситуация се разбира, че това по- скоро е Тристанна операция (чл. 15 ЗДДС). В случая вие не трябва да начислявате ДДС, тъй като мястото на изпълнение е там където е регистриран придобиващия, в този случай във Франция. Във фактурата която вие ще издадете като посредник в тристранна операция до придобиващия, като основание за неначисляване на данък във фактурата се посочва "чл. 141 2006/112/ ЕО" , а също така ще трябва да я включите в VIES- декларацията за тези доставки за съответния данъчен период.

    За справка: чл. 15; чл. 114, ал. 3 и чл. 125, ал. 2 от ЗДДС

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави!

    • 30 Aug 2017 21:31
    • (Потребител)
    • 0
    Благодаря за отговор!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС