Задай въпрос тук
anna Angelova anna Angelova Потребител

връщане на бюро по труда



Здравейте,

Бях на Бюрото по труда 1 месец от 11 по закон. Намерих си работа, но не съм удовлетворена и искам да напусна и да се върна на Бюрота по труда и да продължа да търся нещо по-добро. Назначена съм на изпитателен срок от 6 месеца в полза на работодателя.

Как мога да се върна и ползвам полагащото се обещетение от 11 месеца и 60% от заплащането?



Отговори

  • Здравейте!

    1.Трудовият договор да е прекратен.Основанието за прекратяване не е от значение, може да е по чл.71 или чл.325,ал1 т.1 от КТ.
    2.Да се регистрирате в Агенцията по заетостта в срок от 7 работни дни от датата на прекратяване.
    3. Ако периода през който сте работили, при сегашния Ви работодател е по-малък от 9 месеца, изплащането на паричното обезщетение се възстановява за оставащия към датата на прекратяването период, т.е.10 месеца остатък от предишната регистрация.


    Справка чл.54 д, ал.5 от КСО.


    Поздрави

    Даниела Стоименова


  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда