Катя Кукуверова Катя Кукуверова Контроьор синя и зелена зона

чл.71 от КТ



Здравейте.

Въпросът ми е:

Роботех в ЦГМ, и по искане на Директора, аз напуснах по чл. 325. Бързах да се запиша в борсата по труда на следващият ден след напускане. Намерих си работа след 15 дни, с изпитателен срок от 1 месец и както следва, представих всички нужни документи на Бюрото по труда. Днес разбрах, че са прекратили трудовият ми договор по чл. 71, но разбрах и друго. Няма да имам право на обещетение на основание по чл. 71, тъй като вече съм била на борсата - 15 дни. Имам трудов непрекъснат стаж 29 год.

Правилно ли съм разбрала и какво да направя?


Отговори

  • Здравейте!

    От вашият въпрос разбирам, че сте ползвали обезщетение за безработица само 15 дни, след което сте започнали работа. След като по време на получаване на обезщетение за безработица от НОИ, започнете работа и подлежите на задължително осигуряване по чл.4 и договора е прекратен след по-малко от 9 месеца, имате право на парично обезщетение от НОИ за оставащия период от предишната регистрация. За целта трябва, да се регистрирате в Агенцията по заетостта в срок от 7 работни дни от датата на прекратяване.

    За справка чл.54 г и чл.54 д от КСО.

    Поздрави

    Даниела Стоименова


  • Благодаря
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->