angelova angelova Потребител

Преместване в друг отдел



Здравейте,
Бях преместена от закрит отдел в друг, без да се променя мястото на работодателя, условията или длъжността, уговорени в трудовия договор. Необходимо ли е да имам допълнително споразумение в тази връзка?



Отговори

  • Здравейте, г-жа Ангелова,
    Промените по предварително договорените с Трудов Договор условия се отразяват с Допълнително Споразумение към трудовия договор. Обикновено изменението се прави на основание чл. 119, от КТ – „с изразено писмено съгласие между страните”.
    При промяна в условията на трудовия договор се изисква съгласието и на двете страни, което се удостоверява с подписи върху допълнителното споразумение. Същото се изготвя в два екземпляра, по един за всяка от страните. Без значение е коя страна е инициирала промяната.


    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Соня Чобанова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->