Задай въпрос тук
Б. Т. Б. Т. Потребител

ДДС за лек автомобил



Здравейте,



Фирма придобива лек автомобил от физическо лице от членка на ЕС. Издава се протокол по чл. 117. от ЗДДС за ВОП без право на данъчен кредит. Фирмата няма право да ползва и данъчен кредит за всички последващи консумативи за този лек автомобил.

При продажбата му можем ли да се позовем на чл. 50, ал. 1, т. 2 за неначислението на ДДС?



Поздрави!


Отговори

  • Здравейте,

    Може да приложите разпоредбата на чл. 50, ал. 1, т. 2

    Поздрави!
  • Прощавайте, щом автомобилът е придобит от физическо лице, тогава това е доставка без право на данъчен кредит. В случая не е налице ВОП, тъй като не са изпълнени условията затова. Така данъчния кредит не се ползва не защото попадате в ограниченията на чл. 70, а защото сте го придобили от нерегистрирано лице, поради което не може да приложите чл. 50.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗДДС

-->