Б. Т. Б. Т. Потребител

Продажба на имот



Здравейте.



Фирма регистрирана по ЗДДС желае да продаде имот на фирма нерегистрирана по ЗДДС. Ще се направи предварителен договор, в който ще пише, че плащането ще се извърши на 4 вноски в брой. Ще се издаде фактура с касова бележка за всяка вноска. Общата стойност на сделката за имота надвишава 10 000лв.



Проблем ли е да се осъществи сделката по този начин, въпреки че сделката надвишава 10 000лв. и при съответна ревизия биха ли ни създали проблем?



Поздрави!


Отговори

  • Здравейте,

    Според чл. 3 от Закона за ограничаване на плащанията в брой, въпреки че плащанията ще бъдат на стойност под 10 000 лв. ако представляват част от договор, чиято стойност е равна на или надвишава 10 000 лв. те трябва да се извършат по банков път.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани документи със ЗОПБ

-->