Ginka Grigorova Ginka Grigorova Gl.Scetovoditel

Болничен при работа в 2 фирми



Здравейте,
Назначена съм на 4 различни длъжности в 2 фирми.
фирма 1: длъжност главен счетоводител 4 ч. и упр-л сч-усл на 2ч.
фирма 2: длъжност главен счетоводител 4 ч. и упр-л сч-усл на 2ч.

Колко болнични трябва да ми се издадат, ако съм във временна нетрудоспособност - за всяка длъжност и за всяка фирма ли?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, трябва да Ви бъде издаден болничен за всяка фирма, в която сте осигурена. За справка- чл. 8, ал. 1 от Наредбата за медицинска експертиза- На осигурените лица, които работят при повече от един работодател/осигурител, се издава повече от един екземпляр на болничния лист за представяне пред всеки от тях. В графа "бележки" на болничния лист се изписва броят на работодателите или осигурителите, за които е издаден.

    Хубав ден!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->