гергана христова гергана христова Потребител

Фактура от 2015 год



Здравейте,

През 2015 год. са извършвани плащания към доставчик по проформи фактури. Управителят ни носи фактурите през 2017 год. Какво следва да направим с този разход през 2017 г?



Отговори

  • Здравейте,

    ако фактурите бяха от 2016 щяхте да имате право еднократно до 30 Септвмври да коригарате данъчния ви резултат. В случая трябва да уведомите писмено НАП, които в 30-дневен срок от получаване на уведомлението предприема действия за промяна на данъчния финансов резултат и на задължението за съответния данъчен период.

    За справка: ЗКПО чл.75

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

-->