Задай въпрос тук
Мария Баева Мария Баева Потребител

Юридически стаж



Здравейте,

Може ли студент в 4-ти курс по Право да бъде назначен на длъжност "адвокатски сътрудник" или тази позиция изисква завършено юридическо образование? В случай, че е възможно, на сътрудникът зачита ли се юридически стаж?



Отговори

  • Здравейте,

    Може да бъдете назначени на трудов договор на длъжност адвокатски сътрудник, но следва да се впишете с соецуален регистър към адвокатската колегия (чл. 21 ал. 2 от ЗА . Трудовият ви стаж по тази специалност няма да ви бъде зачетена за юридически стаж, при положение, че не сте завършили образованието си (§ 1 от ДР на ЗА)

    Поздрави,
    Васил Байнашев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата