Задай въпрос тук
Зорница Николаева Зорница Николаева Потребител

Осчетоводяване на касов бон



Здравейте,

Имаме закупени материали само с касова бележка, на която не пише точно каква е стоката, а нещо общо. Бих ли могла да я осчетоводя 302/401 или е по-добре директно на разход? Признава ли се за счетоводен и данъчен разход?

Благодаря!



Отговори

  • Здравейте,

    касовата бележка трябва да се осчетоводи директно на разход и да бъден начислен данък върху този разход, тъй като не съдържа задължителната информация определена в закона (в случая липсва наименованието на вашето предприе) и не се признава за данъчни цели.

    За справка: Закон за счетоводството, чл. 6

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение и няма обвързващ характер!

    Поздрави,
    Салих Асанов
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата