Задай въпрос тук
Борислав Талипов Борислав Талипов Потребител

Попълване на трудова книжка при 2-часов работен ден



Здравейте,
Попълва ли се трудовата книжка на служител, назначен на 2 часа работен ден?



Отговори

  • Здравейте,

    Да, трудова книжка се попълва винаги, независимо от вида на работното време (пълно/непълно), ако това е основния трудов договор на лицето.
    Като съгласно чл. 355 ал. 2 от Кодекса на труда за 1 ден трудов стаж се признава времето, през което работникът или служителят е работил най-малко половината от законоустановеното за него работно време за деня.
    Ако е втори трудов договор се попълва УП3.

    Поздрави!
  • Здравейте.

    1. Уп-3 се попълва само за допълнителен трудов договор или винаги когато е налице непълно работно време дори и на основен трудов договор?

    2. Трудовият стаж от допълнителен трудов договор при втори работодател вписва ли се в трудовата книжка?

    Поздрави!
  • Здравейте,

    1. УП3 се попълва при допълнителен трудов договор, при договор на непълно работно време и при извънреден труд, т.е. и при трите обстоятелства.

    2. Не, това е допълнителен трудов договор- следователно се попълва УП3.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда