Задай въпрос тук
Атанаска Бонева Атанаска Бонева хормайстор

Допълнителен платен годишен отпуск за ТЕЛК



Здравейте!

Отскоро съм с решение на ТЕЛК - 50% загуба на работоспособност. За календарна година ползвам 42 работни дни отпуск.

Мога ли да ползвам тези 6 дни съгласно чл. 319 от Кодекса на труда - за работници и служителите с трайно намалена работоспособност от 50 и над 50%? Т. е. отпуската ми за година да стане 42 + 6 дни?

Благодаря предварително за отговора!



Отговори

  • Здравейте!

    Съгласно чл.319 от Кодекса на труда работниците и служителите с трайно намалена работоспособност 50 и над 50 на сто имат право на основен платен годишен отпуск в размер не по-малко от 26 работни дни. Следователно, след като имате решение на ТЕЛК сте длъжни, да го представите на работодателя си, за да ползвате допълнителния отпуск.

    Поздрави!
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата