Задай въпрос тук
   Потребител

Необходим стаж за съставяне на ГФО



Здравейте!
Имам придобит магистър „финанси" и в момента придобивам стаж като ,,Отчетник, финанси".
Дали този стаж се признава за валиден и се прибавя към нужния стаж за да имам правото да съставям годишни финансови отчети?
Ако имам придобит магистър „финанси", признава ли се за счетоводно-икономическо образование или попада в графата на друго икономическо образование?



Отговори

  • Здравейте,

    в чл. 35 ал. 1 т. 1 са посочени изискванията за задължителна минимална степен на завършено образуание и съответстващ към него професионален стаж.
    Посоченият от вас стаж като Отчетник финанси" не попада в изброените от горепосочения член от закона, като там ясно е дефинирано какъв стаж би следвало да се признава.
    Относно втория въпрос магистър "финанси" се признава за счетоводно икономическо образува.

    Моля, имайте предвид, че това становище е лично мнение на автора и няма обвързващ характер.

    Поздрави,
    Иван Георгиев
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата