Задай въпрос тук
Ивалина  Стойкова Ивалина Стойкова Потребител

Забрана за работа като доброволец по време на платен отпуск



Здравейте!
Може ли моят работодател да ми забранява да работя като доброволец към културна организация по време на платения ми отпуск? Заплашва ме с дисциплинарно уволнение.



Отговори

  • Здравейте,

    На така поставения от Вас въпрос, няма да мога да отговоря еднозначно, тъй като нямам информация, дали нямате забрана от своя работодател да работите по други правоотношения. Също така нямам информация, дали този въпрос не е уреден по някакъв начин във вътрешните правила на Вашата организация.

    Хипотетично може да бъдете санкциониран, ако във вътрешните правила има забрана за подобен вид работа.

    Ако имате конкретна информация, на какво основание, Вашият работодател иска да Ви уволни дисциплинарно, моля да поясните.

    Имайте предвид, че ако Ви уволнят дисциплинарно, може да обжалвате уволнението по чл. 344, ал. 1 от Кодекса на труда.

    Поздрави,
    Вера Русинова

  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата