Задай въпрос тук
Мариела Христова Мариела Христова мед.сестра

Клас прослужено време при работа на 2 места



Здравейте!
Работя на две места по трудов договор. На едното место на пълен щат - 8ч., а на другото на половин щат - 4ч. Трябва ли да ми се начислява клас прослужено време и на двете места?



Отговори

  • Здравейте,

    Според Наредбата за структурата и организацията на работната заплата допълнителното трудово възнаграждение за трудов стаж и професионален опит се заплаща за действително отработено време в рамките на съответната месечна продължителност на работното време само по основното трудово правоотношение, а при непълно работно време - по всеки отделен трудов договор, до допълването им до съответната месечна продължителност на работното време.

    Тоест, ако основното трудово правоотношение е на 8 часа, както е във Вашия случай, и за него се полага изплащане на клас прослужено време, то по допълнителния трудов договор не се полага такова възнаграждение.

    Справка за нормативната уредба, приложима за този казус, може да направите в чл. 12, ал. 8 от Наредбата за структурата и организацията на работната заплата.

    Поздрави,
    Недялка Куфарова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата