Задай въпрос тук
елена иванова елена иванова Потребител

майка на дете с 50% ТЕЛК



Майка съм на дете с ТЕЛК 50%. Имам ли право на допълнителен отпуск от работодателя? Защитена ли съм от уволнение в моя случай?



Отговори

  • Здравейте!


    Съгласно Кодекса на труда, работници и служители с трайна намалена работоспособност 50 и над 50 процента имат право на платен годишен отпуск не по-малко от 26 работни дни. Следователно, Вие нямате право на допълнителен платен отпуск.
    Относно защитата от уволнение, ако Вашето дете е до 3 годишна възраст сте защитена от уволнение.

    Справки чл.319 и чл.333 от Кодекса на труда.


    Поздрави!

    Даниела Стоименова
  • За да коментирате е нужно да сте регистриран в системата

Свързани с Кодекса на труда